Kawasaki 115Z7 ile mermerde yüksek performans ve ekonomi

Kawasaki 115Z7 ile mermerde yüksek performans ve ekonomi

1987’den bu yana Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren Ayyıldız Mermer, günümüzde Şuhut’taki ocağında ayda 5 ila 8 bin ton arasında “Gri Bej” mermer üretimi yapıyor. Firma, büyük rağbet göre taşını gerek blok olarak gerekse kendi fabrikasında işleyerek; Çin, Hindistan ve İtalya başta olmak üzere dünya piyasalarına ihraç ediyor.

2007 yılından bu yana üretim yaptıkları ocağın, daha uzun yıllar boyunca yetecek kadar yüksek bir rezerve sahip olduğunu söyleyen Ocak Sorumlusu Hüseyin Kaymaz, Covid-19 salgın dönemini kendileri açısından şöyle değerlendirdi: “Salgının ilk dönemlerinde biz de etkilendik. Ancak sonraki dönemde bu değişti ve müşterilerimizden gelen talebi, ocağımızda gerekli tedbirleri alarak karşıladık. 2021 yılının daha iyi geçeceğini tahmin ediyoruz. Biz de üretimimizi biraz daha arttırmayı hedefliyoruz.”

Ayyıldız Mermer’in Şuhut’taki mermer ocağında 1 adet Kawasaki 115Z7 ve 1 adet Kawasaki 95Z7 lastikli yükleyicinin yanı sıra 2 adet Hitachi Zaxis 350LCH paletli ekskavatör ve 2 adet Bell B40 belden kırma kaya kamyonu çalışıyor.

“Siparişlerimizi daha hızlı yetiştirebiliyoruz”

Hüseyin Kaymaz, makinelerin sınırlarını zorlayan çetin çalışma koşullarına sahip mermer ocaklarında, iş makinelerindeki temel önceliklerinin dayanıklılık, güç, yakıt tasarrufu ve servis desteği olduğu kaydetti. Bu anlamda Kawasaki 115Z7’den hem kendilerinin hem de operatörlerinin memnun olduğunu belirten Kaymaz,

“Makinemiz son derece güçlü ve istediğimiz verimi sağlıyor. Diğer makinelerle 2 saatte yaptığımız işi 115Z7 ile yarım saatte zorlanmadan yapabiliyoruz. İşimizi daha çabuk görüyor, siparişlerimizi daha hızlı yetiştirebiliyoruz.

115Z7’yi sahada aynı kategorideki farklı markalarla kıyasladığımızda; daha güçlü ve verimli olmasının yanı sıra yakıt tüketiminin de onlardan daha düşük olduğunu gördük. Tercihimiz her zaman 115Z7’dir” dedi.

Consite uydu takip sistemi üzerinden verimliliklerini artırmaya ve maliyetlerini düşürmeye yönelik olarak yakıt tüketimi, rölanti süresi, güç oranı gibi daha birçok önemli veri alabildiklerini ifade eden Hüseyin Kaymaz, Enka Pazarlama Ailesine sağladıkları kesintisiz satış sonrası servis ve yedek parça hizmetleri için müteşekkir olduklarını vurguladı.