Ordu B. Belediyesi filosunu 120 adet iş makinesi ve kamyonla güçlendirdi

Ordu B. Belediyesi filosunu 120 adet iş makinesi ve kamyonla güçlendirdi

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından kiralanan yeni araçlarla birlikte, 2021 yılında, 19 ilçede, bin kilometre asfalt ve beton yol yapılması hedefleniyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve gelmesiyle birlikte, iki yılda 860 kilometre asfalt yola imza atılan Ordu’da, 2021 hedefi bin kilometre olarak belirlendi. Bu doğrultuda geçtiğimiz aylarda 95 yeni iş makinesini bünyesine katan Büyükşehir Belediyesi, kentin yol sorununu ortadan kaldırmak için 62 iş makinesi ve 58 kamyonu daha makine parkına ilave etti.

Kiralanan araçların tamamı sıfır

Kiralama yöntemiyle alınan yeni araç ve ekipmanlar, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp’in katıldığı törenle hizmete girdi. Burada gazetecilere bir açıklama yapan Genel Sekreter Alp, “Yapmış olduğumuz ihaleyle 62 adet beko loder, greyder, silindir ile diğer iş makinesi ve 58 adet kamyonla birlikte 19 ilçemizde hizmet vereceğiz. Makine parkımız ve araç filomuzu güçlendirdik. Bu zamana kadar Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in liderliğinde 860 kilometre yolu asfalt ve betonla buluşturduk. Bu yılda Fen İşleri Dairesi Başkanlığımız tarafından aynı amaçla araçları kiraladık” dedi.

“Bu yıl bin kilometre yol yapmayı hedefliyoruz” diyen Genel Sekreter Alp, “Tamamı sıfır olan iş makineleriyle birlikte, arıza meydana gelmeden, gece gündüz demeden çalışmalara aralıksız devam edeceğiz. Aynı zamanda bölgemiz sel taşkın ve heyelan bölgesi. Zaman zaman buralarda doğal afetlere maruz kalabiliyoruz. Daha önce belediye envanterine 95 iş makinesi katmıştık. Yeni araçlarımızla birlikte artık daha güçlüyüz. Yeni araçlarımız ilimize hayırlı olsun. Allah mahcup etmesin” diye konuştu.

Belediyemizin bu makina parkına Seryen Makina Satış olarak 3 adet zw180 loder ve 1 adet zx210H ekskavatör verdik. Makinalarımızın tüm bakım  işlemleri uydu üzerinden takip edilerek zamanında gerçekleştirecek olup müşterimizin memnuniyeti en üst seviyede sağlanacaktır. Seryen Makina olarak Hitachi tercihinden dolayı müşterimize teşekkür ederiz.